Dlaczego warto sięgać po prefabrykowane konstrukcje drewniane?
Inwestorzy i wykonawcy inwestycji budowlanych poszukują wydajnych rozwiązań w obszarze materiałów budowlanych. Coraz większym zainteresowaniem profesjonalistów cieszą się prefabrykowane konstrukcje drewniane. Dzięki nim można m.in. skrócić czas budowy z zachowaniem najwyższych standardów stabilności i wytrzymałości budynku. Dowiedz się, czym są prefabrykowane konstrukcje drewniane i poznaj ich kluczowe zalety.
Czym są prefabrykowane konstrukcje drewniane?
Od lat w budownictwie wykorzystuje się prefabrykowane konstrukcje drewniane. To materiały, które powstają w kontrolowanych warunkach fabrycznych. Dzięki temu ich wymiary są powtarzalne, a każdy pojedynczy produkt charakteryzuje się określonymi właściwościami i parametrami technicznymi. Dotyczy to m.in. ich wilgotności, wymiarów oraz odporności na obciążenia i zginanie. Prefabrykaty powstają w fabryce, a następnie dostarczane są na miejsce prowadzonej inwestycji. Są już przygotowane do dalszej obróbki oraz do profesjonalnego montażu. Dzięki temu wykonanie konstrukcji jest jeszcze prostsze i przede wszystkim szybsze.
W zakładach produkcyjnych powstają prefabrykowane konstrukcje drewniane na wymiar, dzięki czemu rozwiązanie to spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Wśród dostępnych elementów znajdują się m.in.: wiązary dachowe, prefabrykowane więźby czy też gotowe ściany szkieletowe.
Kluczowe zalety stosowania prefabrykowanych konstrukcji drewnianych
Korzystanie z prefabrykowanych konstrukcji drewnianych przy budowie domów i innych budynków ma swoje zalety. To nie tylko bardzo dobre właściwości i parametry wytrzymałościowe konstrukcji, ale także m.in. skrócenie czasu stawiania budynku. Poniżej przedstawiamy kluczowe argumenty za tym, dlaczego warto sięgać po ten typ materiałów budowlanych i konstrukcyjnych.
Formularz Rezerwacji
Dopasowanie do indywidualnych potrzeb inwestora
Projekty budowlane są bardzo różne. Inne są też potrzeby inwestorów. Na szczęście prefabrykowane konstrukcje drewniane projektowane są na wymiar pod konkretny projekt. W Twoje ręce trafiają indywidualnie przygotowane elementy, które wymagają tylko montażu. W ten sposób można przygotować wiele elementów wykorzystywanych przy stawianiu konstrukcji budynku. Powstają one w jednym zakładzie produkcyjnym, dzięki czemu optymalizuje się koszty produkcji i redukuje się ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów. To ważny atut prefabrykowanych konstrukcji drewnianych.
Bardzo dobre właściwości i parametry techniczne materiału
Oczywiście kluczem przy prowadzeniu inwestycji budowlanej jest to, aby powstała konstrukcja była solidna i odporna na działanie warunków atmosferycznych i obciążeń powodowanych przez poszczególne kondygnacje i zadaszenie budynku. Właśnie dlatego materiały budowlane powinny charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Takie właśnie są prefabrykowane konstrukcje drewniane. Materiał ten musi spełniać rygorystyczne normy w zakresie: wytrzymałości, wilgotności i powtarzalnych wymiarów. Dzięki temu jego wykorzystywanie jest bezpieczne. Warto jednak stawiać na prefabrykowane konstrukcje od renomowanych dostawców.
Skrócony czas realizacji inwestycji budowlanej
Budowanie domu w tradycyjnej technologii murowanej jest czasochłonne. W trakcie inwestycji niezbędne jest stosowanie tzw. przerw technologicznych. To czas, w którym schną materiały (np. wylewka) i nie można prowadzić innych prac. Ponadto wybrane prace można prowadzić tylko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Tego problemu nie ma w przypadku prefabrykowanych materiałów konstrukcyjnych. Na plac budowy docierają starannie przygotowane elementy, które wymagają fachowego montażu. Cały proces jest zdecydowanie szybszy. Korzystając z tego typu materiałów, można o wiele miesięcy skrócić czas realizacji projektu budowlanego. Dzięki temu budynek szybciej można użytkować szybciej, co przekłada się na optymalizację kosztów prowadzonej inwestycji.
Dostępność do pracy przez okrągły rok
Nie każdy zwraca na to uwagę, jednak dużym atutem prefabrykowanych konstrukcji drewnianych jest to, że są one dostępne przez okrągły rok. Produkuje się je przez 12 miesięcy, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Przekłada się to na możliwość prowadzenia prac budowlanych przez cały rok. Z powodzeniem wzniesiesz solidną konstrukcję nawet zimą. To przewaga tego materiału nad innymi metodami, które można stosować tylko w określonych i sprzyjających warunkach wilgotności i temperatury powietrza.
Ekologiczne rozwiązanie
Wysoka estetyka materiałów
Prefabrykowane konstrukcje drewniane a system smart home
Czy to przyszłość zrównoważonego budownictwa?
Bezpłatna wycena online
250 m2
500 m2
750 m2
1000 m2